Nawóz do trawnika, a usunięcie chwastów

2020-08-03

Założenie trawnika nie jest trudne, a efekt dość szybki, murawa może być pierwszą propozycją zagospodarowania przestrzeni, na długo przed powstaniem ostatecznego projektu ogrodu.


Nawóz do trawnika, a kompozycje traw

Jedynym warunkiem jest wystarczające nasłonecznienie terenu. Rozpoczynamy od przygotowania podłoża. Glebę przekopujemy na głębokości 15-20 cm. Spulchniamy ją, oczyszczamy z chwastów i w zależności od budowy ziemi, wzbogacamy próchnicą bądź rozluźniamy piaskiem. Warto jest zatem postawić na nawóz do trawnika https://gardenstart.pl/pol_m_Nawozy_Do-trawnikow-164.html


Na koniec dokładnie wyrównujemy i udeptujemy. Staranne usunięcie chwastów, przede wszystkim trwałych, gwarantuje optymalne warunki krzewienia się traw, bez zmuszania ich do wyczerpującego konkurowania z innymi roślinami. Po kilku tygodniach odchwaszczanie powtarzamy, tym razem należy usunąć chwasty jednoroczne, jeżeli mowa jest o nawozie do trawnika.


Tuż przed wysianiem podłoże ostatecznie równamy. Jeżeli zależy nam na idealnie gładkiej powierzchni, glebę możemy zagęścić specjalnym walcem. Trzeba zwrócić uwagę na ostateczny poziom trawnika w stosunku do przylegających rabat, ścieżek i placyków i uwzględnić jego późniejszą pielęgnację. Bez trudu skosimy tylko ten skraj murawy, który będzie lekko wyniesiony nad poziom innych powierzchni.


W miejscach, gdzie brzeg trawnika będzie się stykał z wyniesionym obrzeżem, krawężnikiem lub murkiem, niezbędne okażą się nożyce do trawy lub podkaszarka. Specjalne kompozycje traw na skarpy, place sportowe, murawy parkowe, intensywnie eksploatowane, z myślą o warunkach miejskich to tylko część bogatej oferty mieszanek traw polskich producentów, niekwestionowanych liderów tej branży.