2020-09-06

Czym jest terapia sensoryczna?

Na pewno musimy zdawać sobie sprawę z tego, że taka terapia jest ukierunkowana na skuteczne uczenie dziecka, jak prawidłowo reagować na zewnętrzne bodźce oraz zmysłowe wrażenia. Warto wiedzieć, że terapia sensoryczna dla dzieci jest wymagana, kiedy rodzice zauważą, że dziecko nie rozwija się prawidłowo. Wtedy skuteczna terapeutka może pomóc dziecku.Jakie zabawy są istotne w ramach terapii sensorycznej dziecka?


Możemy na przykład wymienić takie zabawy, jak huśtanie na hamaku czy też jazda na deskorolce. Dziecko lubi także bawić się różnymi zabawkami, które różnią się między sobą fakturą oraz kolorem. To wszystko ma mieć wpływ na dziecko i powinno sprawić, że dziecko będzie prawidłowo się rozwijać.Jak długo trwają zajęcia terapii sensorycznej?


Najczęściej mówimy o zajęciach, które trwają od 45 do nawet 60 minut. Odbywają się one w specjalnie do tego przygotowanej sali. Wtedy dziecko bawi się pod okiem terapeutki. Ćwiczenia, jakie wykonuje dziecko są różne i muszą być ukierunkowane na rozwój dziecka.