Rękawice lateksowe - czy wszystkie są takie same?

2020-07-21

Ochrona naszych dłoni jest bardzo ważna. Odpowiednie zabezpieczenie tej części ciała może zapobiec jego uszkodzeniu lub zarażeniu się chorobą. Powinny być używane nie tylko przez specjalistów. Jeśli sprzątasz środkami chemicznymi również warto po nie sięgnąć.


Czym się charakteryzują rękawice lateksowe https://lines.com.pl/oferta/dzial-medyczny/rekawice/?

Jednym z ich najważniejszych aspektów jest bezpieczeństwo, głównie za sprawą ich jednorazowości. Kiedy zakładasz rękawice lateksowe tylko raz, to minimalizujesz ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chorobotwórczych czy pęknięcia materiału. Bezpieczeństwo wiąże się także z odpornością tych rękawic na środki chemiczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Innymi ważnymi cechami rękawic lateksowych są rozciągliwość i elastyczność.


Rękawice lateksowe medyczne, a przemysłowe. Czy istnieje różnica?

Tak. Jednak jest to nieznaczna różnica. Dla osób niepracujących w danym zawodzie wręcz niezauważalna. W przypadku rękawic medycznych ich głównym celem jest ochrona przed patogenami przenoszonymi przez krew. Za to rękawice przemysłowe, niekiedy wykorzystywane także w domu mają zapobiegać wylaniu się środków chemicznych na dłonie czy mechanicznym uszkodzeniom materiału. Ten typ rękawic jest najpopularniejszy. Możesz je zakupić do domu, zobaczyć w salonie kosmetycznym czy w gastronomii.


Rękawice lateksowe różnią się głównie przeznaczeniem. Inne wykorzystywane są w szpitalach oraz ośrodkach medycznych, a inne w szeroko rozumianym przemyśle. Mają jednak podobne zadania, jest nim ochrona rąk. Oba rodzaje sprawdzają się do tego bardzo dobrze.